Přípravky Pacov - naši získali většinu medailí

24.06.2014 11:40

Celkem 29 našich borců se zúčastnilo závodů přípravek ve Velkém Meziříčí. V jednotlivcích se rozdávaly 4 sady medailí. Z celkového počtu 12 medailí si naši odvezli 7 když získali 2 prvenství. V hoších mladších zvítězil Dreisig Mikuláš, v dívkách starších potom Martina Achcenitová. Druhé příčky obsadili Tomáš Kružík - hoši starší, Eliška Chalupská - dívky starší, Tereza Moravcová - dívky mladší. Bronzové medaile si odvezly Eva Remešová - dívky starší (v této kategorii obsadily stupně vítězů pouze naše závodnice) a Denisa Neprašová - divky mladší. Ve štafetách zvítězily obě dívčí štafety, druhé místo obsadili hoši mladší a třetí místo vybojovala štafeta dívek starších a hochů mladších.

foto pana Remeše  

Komentář trenérky: "Třetí kolo přípravek, které se konalo v neděli 21.6.2014 v Pacově, by se dalo zhodnotit jako organizačně nezvládnuté. Zřejmě nedostatek organizátorů způsobil časový posun, což by se ještě dalo pochopit. Co je ale mimo chápání trenérů, rodičů i dětí, bylo chování rozhodčích na dálce. Ve chvíli, kdy soutěží 50 dětí jedné kategorie, opravdu není možné udržet klid a ticho po celou dobu. To všichni, kdo s dětmi pracujeme, moc dobře víme. Rozhodčí se neustále snažili děti uklidňovat křikem a výhružkami o ukončení soutěže, nad čímž se pozastavili i přítomní  rodiče.

Není divu, že za takové atmosféry došlo k záměně výsledků. Díky pohotovým rodičům, kteří výkony svých dětí pečlivě sledují, došlo k opravě. Škoda jen, že si děti nemohly užít svojí chvilku slávy na stupních vítězů při vyhlašování výsledků. I přes tyto skutečnosti se jihlavské výpravě opět velmi dařilo. Věřím, že si děti na závěr školního roku dobře zasoutěžily a po prázdninách se vrhnou s elánem do podzimní části soutěže. Chtěla bych poděkovat za spolupráci všem rodičům, kteří své děti doprovází a podporují a panu Remešovi za společná fota dětí. Pěkné prázdniny všem  Eva"

Výsledky zde