Novinky

2. liga - Jihlava

06.06.2016 11:10

V sobotu se na jihlavském stadionu konalo 2. kolo 2. ligy. Nejúspěšnější závodnicí byla Lucka Pertlíková, která zvítězila v obou překážkových bězích - 100mpř i 400mpř. a třetí byla ve skoku dalekém. Celkem získala 28 bodů. Anežka Chlupáčková získala 14 bodů. Míša MArešová 9 bodů. Mně osobně velmi potěšila žákyně Gábina Vejverová svým výkonem na 200m - 27,55.

Výsledky zde

2. kolo KPD mladšího žactva hoši vítězní, dívky třetí

06.06.2016 11:07
V sobotu se konalo 2. kolo soutěže družstev mladšího žactva v Novém Městě na Moravě. Z Jihlavy se zúčastnilo 10 dívek a 9 chlapců. Všichni bojovali s velkým nasazením a dosáhli velice pěkných výkonů. Z děvčat (celkem 53 dívek) se do první desítky probojovala Simča Dubová - 3.místo, Martina Achcenitová - 5. místo a Saša Hodásová - 10. místo. Za zmínku stojí 13. místo Páťi Vrzalové -roč. 2004, pěkný výkon ve skoku vysokém Julči Machovcové (2005) - 120 cm a vrh koulí Evy Remešové (2005) -7,10 m. Celkově děvčata obsadila 3. příčku za družstvem Třebíče a Vel. Meziříčí.
Mezi chlapci (18 závodníků) se umístil Tomáš Kružík na 8. místě, Patrik Bratršovský(2005) -10. místo a pěkné 11. místo Mikuláš Dreisig (2006). Celkově hoši obsadili 1.místo před Třebíčí a Humpolcem. Všechny moc chválím za bojovnost, vzájemné povzbuzování a věřím, že se za 14 dní dalšího kola zúčastní ještě více jihlavských dětí. Eva

2. kolo KPD Třebíč - dorostenci, juniorky, dorostenky vítězní

25.05.2016 11:52

V Třebíči proběhlo 2. kolo družstev. Našim závodníkům se dařilo náramně a zvítězili ve 3 kategoriích (dorostenci, juniorky, dorostenky). Žákyně byly druhé a žáci třetí. Ve svých kategoriích zvítězili - 100m dorostenci - Jirka Kaplánek,. 300m žákyně - Gabriela Vejvarová, 400m juniorky - Tereza Krbicová, 400m dorostenky Michaela Marešová, 100m př žáci - Sebastian Vrzal, skok vysoký dorostenky Anežka Chlupáčková, skok daleký juniorky - Tereza Krbicová. Svým výkonem mne zaujala Anežka Chlupáčková - skok vysoký - 159 cm.Výborné výkony podali i ostatní závodníci včetně těch nejmladších - Jakub Altrichter  4. na 1500m žáků.

22.5. - další výrazný úspěch naši přípravek

25.05.2016 00:00

22.5. proběhly ve Velkém Meziříčí další závody přípravek. Naši si vedli opět velice zdatně. Bohužel ve výsledcích starších hochů je chyba. V této kategorii zvítězil jihlavský Mikuláš Dreisig. NA stupně vítězů se probojovali: mladší hoši - Picka Matěj 2. , starší dívky 2. Moravcová Tereza, 3. Machovcová Julie, mladší dívky - 3. Čížková Anna. Ve štafetách zvítězila naše obě dívčí družstva. Mladší dívky obsadily ještě 2. místo stejně jako starší hoši.

MČR ve vícebojích - neuvěřitelný úspěch našich dětí

24.05.2016 08:57

O víkendu 20-22.5. proběhlo v Praze MČR ve vícebojích. Naše skupina měla zastopení v kategoriích dorostenky a mladší žákyně. Nejprve se představila Lucka Pertlíková. V průběhu závodů podávala výkony na hranici svých osobních maxim, na překážkách a v běhu na 200m si své osobní rekordy vylepšila. Po celý závod se pohybovala ve skupince cca 7 závodnic která bojovala o medaile. V konečné, pořadí na ni zůstalo místo 4. Sice se medaile nedočkala, ale i 4. místo je nejlepším historickým výsledkem v ženské historii jihlavské atletiky. Lucka v průběhu závodu posunula oddílový rekord ve víceboji o 111 bodů na konečných 4666.

V neděli se do klání na MČR zapojila Simona Dubová. Hned od začátku nenechala nikoho na pochybách kde se chce ve výsledcích pohybovat. Vytvářela si jeden osobní rekord za druhým. Napodobila Lucku a byla vážnou adeptkou na medaili po celý závod. Vše se dostalo do dramatického závěru - běh na 800m . Ten rozhodl o zisku medailí a o skutečnosti, že i na Simonu zůstane 4. místo. Svým výkonem posunula oddílový a krajský rekord z roku 2012 o neuvěřitelných 302 bodů na 2987.

Obě děvčata si zaslouží veliké uznání a poděkování za skvělou reprezentaci oddílu, města i kraje.

výsledky zde

Simča Dubová v krajském rekordu mladších žákyň

16.05.2016 10:59

V Jihlavě proběhlo 1. kolo soutěže družstev mladších žákyň. Nejvýraznějšího výkonu z celého startovního pole zaznamenala jihlavská Simona Dubová, která procházela soutěží od první disciplíny naprosto suverénním způsobem. Připisovala si jeden osobní rekord za druhým. V konečném součtu 2809 bodů vrátila krajský rekord do Jihlavy (dříve Michaela Marešová - před týdnem ji překonala Natálie Kováčová). Tímto výkonem se posunula na průběžné 3. místo celostátních tabulek. Do 10. mezi dívkami se probojovala Martina Achcenitová - 5. a Patricie Vrzalová. Patricie je ročník 2004  a mezi svými vrstevníky byla zcel jasně nejlepší. Mezi hochy se nejlépe umístil Tomáš Kružík - 7. místo a Patrik Bratršovský - 9. místo. Partik je o 2 roky mladší než jeho soupeři. Dalšího krásného výkonu dosáhl na 11. místě Mikuláš Dreisig (2006) - který je ještě o rok mladší než Patrik .

V družstvech mladší žákyně zvítězily, hoši skončili 2.

Výborné výkony na 1. kole žen - Pertlíková v novém oddílovém rekordu

16.05.2016 10:16

Výborné bojovné výkony podaly všechny naše závodnice na 1. kole ligy žen. Ocenit je nutno i nejmladší závodnice z kategorie žákyň které sice na body nedosáhly, vytvořily si však své nové osobní rekordy (Žofka Chlupáčková 2002) . Lucka Pertlíková potvrdila jasnou pozici lídra týmu když - vzhledem k blížícímu se MČR nestartovala ve svých nejlepších disciplínách. I tak v běhu na 100, 200 a skoku dalekém obsadila vždy 2. příčku a získala pro tým 27 bodů z celkových 69,5. Ve skoku dalekém vytvořila absolutní dorostenecký rekord výkonem 547cm. Nadherně se představila Míša Marešová v běhu na 400m která se vrací po zranění. Výkonem 63,51 obsadila 2. příčku a pro tým vybojovala 9 bodů. Anička Dvořáková ve své trojskokanské premiéře dolétla do vzdálenosti 9,88 a obsadila nečekané 3. místo - 8 bodů. Anežka Chlupáčková obsadila ve skoku vysokém výkonem 146 cm dělenou 6. příčku a pro tým získala 4,5 bodů.

09.05.2016 10:01

O víkendu 7.-8.5. pořádal jihlavský atletický odíl krajské přebory ve vícebojích. Naši závodníci byli velice úspěšní. Závodili jsme v pěti kategoriích a získali 2 zlaté, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili. Suverénní výkon předvedla dorostenka Lucka Pertlíková, která vedla od první disciplíny a v krajském přeboru zvítězila s obrovským náskokem více ja 900 bodů. V součtu disciplín vytvořila nový oddílový rekord. Druhou zlatou získala žákyně Gábina Vejvarová. O stříbrné medaile se postarala mladší žákyně Simona Dubová a žák Sebastian Vrzal. Broz si odnesla Anežka Chlupáčková v dorostenkách.

V průběhu závodů si řada dalších dětí vytvořila osobní rekordy jak v dílčích disciplínách, tak i víceboji. Pro mnohé se jednalo o vůbec první závodní víceboj.

Závody proběhly za velice pěkného počasí a všichni kteří víceboj dokončili si zaslouží velké uznání.

Humpolec - soutěž přípravek 1.5. - vezeme 9 medailí

02.05.2016 12:54

47 našich dětí se zúčastnílo soutěže přípravek v Humpolci V kategorii maldších hochů byl stříbrný Jan Kaválek. Mezi staršími hochy zvítězil Mikuláš Dreisig. V mladších dívkách obsadila 2. místo Katka Kinclová a 3. místo Anna Čížková. V kategorii starších dívek vybojovala druhou pozici Denisa Neprašová za kterou byla na 3. místě Julie Machovcová. Celkem jsme z 12 medailí odvezli 6. Ve štafetách obsadili starší hoši 2. místo, mladší dívky zvítězily stejně jako dívky starší.